Ana sayfa » Eğlence » Müzik » 24. İzmir Avrupa Caz Festivali
Müzik

24. İzmir Avrupa Caz Festivali

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfınca 1994 yılından itibaren düzenlenen İzmir Avrupa Caz Festivalinin 24.sü İtalya, Slovakya, Avusturya, Fransa, Almanya, Polonya, İsviçre ve Romanya’nın İzmir ve Türkiye’deki yurt dışı misyon temsilciliklerinin işbirliğiyle 1-18 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde Türkiye ile birlikte İtalya, Fransa, Almanya, Polonya, Romanya, Slovakya gibi Avrupa ülkelerinden sanatçılar İzmirli caz severlere güzel dakikalar yaşatmaya çalışacaklar.

Açılış konserini Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salonda ünlü İtalyan yetenek Manuel Magrini’nin yapacağı festivalin bu seneki programında Çek grup Otto Hejnic Trio, Triple Ace-Colours in Jazz, Fransız Marie Mifsud da yer alıyor. Ayrıca Romanya’dan Sorin Zlat Quartet, Almanya’dan Masaa, Polonya’dan Artur Dutkiewicz Trio, İsviçre’den Matthias Spillman Mats-Up da festivali renklendirecek gruplardan. Festivalde Türk cazının temsilcisi ise Ozan Musluoğlu ve Arkadaşları olacak. Lindy Hop İzmir’in bir dans gösterisi yapacağı festivalde caz atölyeleri, söyleşi, bir film gösterisi ve sergiler ile Dizzy Gillespie’nin de bir söyleşisi yer alacak.

Festival kapsamında düzenlenecek sergi, atölye, seminer ve söyleşilere katılım ücretsiz olacak. Bununla birlikte tüm konserler için tam bilet fiyatları 30 TL, öğretmen, öğrenci, emekli ve 60 yaş üstü içinse 15 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca en az 20 kişilik gruplara da %10 indirim uygulaması mevcut. Biletler ise Biletix’de satışa sunulmuş.

Detaylı bilgi ve etkinlik programı için İKSEV’in ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın